Startups.pl reaktywacja

Cześć! Mam na imię Marcin.

Od dłuższego czasu jestem związany ze światem startupów. Najpierw jako człowiek od produktu w epuls.pl, teraz jako partner w funduszu Innovation Nest. 9 lat temu kiedy rozpoczynałem swoją przygodę ze startupami założyłem forum Projekty start-up. Do dzisiaj uzbierała się tam społeczność ponad 18 000 osób, która przez te wszystkie lata opublikowała 40 000 postów.

Teraz czas na coś nowego.

Jakiś czas temu udało się nam przejąć domenę startups.pl. Do niedawna pod tą domeną dostępny był serwis agregujący informacje o startupach. Serwis trochę zapomniany i opuszczony. Pomyślałem, że nadszedł czas aby dać drugie życie tej domenie. W głowie rodziły mi się różne pomysły jak można by było wykorzystać potencjał tej nazwy z końcówką "pl". Pomysł, który zostawał najdłużej w moich myślach był bardzo prosty. Stworzyć miejsce gdzie polscy founderzy i inwestorzy będą mogli dzielić się swoimi doświadczeniami.

Przez ostatnie lata, startupy w Polsce przeszły szybką ścieżkę wzrostu. Kiedy w 2006 zakładałem forum, nie istniał ekosystem inwestycyjny, nie było eventów. Z roku na roku oddolnie powstawała infrastruktura, z której teraz mogą korzystać founderzy w wielu polskich miastach. Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Trójmiasto to tylko niektóre z miast, w których społeczności startupowe rozwijają się bardzo mocno. Branża (jeśli można użyć takiego słowa), to już wiele tysięcy ludzi pracujących na co dzień w firmach technologicznych/internetowych. Myślę, że osiągnęliśmy pierwszy poziom gęstości tej społeczności aby takie inicjatywy jak startups.pl mogły się rozwijać.

Pomimo, że powstało już kilka miejsc gdzie można przeczytać o startupach i funduszach - czuję, że brakuje miejsca gdzie ta wiedza i doświadczenia płynęłyby prosto od ludzi w pierwszych szeregach. Chciałbym zatem zaprosić founderów i inwestorów do włączenia się w startups.pl. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy przestrzeń do merytorycznych dyskusji i wymiany opinii.

Dziękuję Krzyśkowi za przejęcie domeny i trudne negocjacje :)

Zapraszam do pisania.

/Marcin

(Wrzucam ten pierwszy post do zakładki Idea, aby każdy nowy odwiedzający mógł przeczytać o co tutaj chodzi)