Request for startup - walka z otyłością

Dzisiaj jestem w drodze do Kolonii na Pirate Summit. Lotnisko w Krakowie jest wypchane po brzegi turystami. Patrząc na ludzi do okoła mam wrażenie, że jednym z większym problemów ludzkości dzisiaj jest walka z otyłością. Rozglądając sie musze powiedzieć, że ten problem dotyka 7-8 na 10 osób.

Przyczyn otyłości, zwłaszcza u dzieci jest pewnie wiele. Trafiłem na ciekawy raport dotyczący spożywania cukru. Raport przygotowało Credit-Suisse (https://publications.credit-suisse.com/tasks/render/file/index.cfm?fileid=780BF4A8-B3D1-13A0-D2514E21EFFB0479). W skrócie - cukier dodawany jest praktycznie do każdego produktu znajdującego się na sklepowej półce. Ostatnio wykonałem test chcąc znaleźć jogurt naturalny bez cukru - nie udało mi się.

Wiele startupów mogłoby zająć się pracą nad rozwiązaniem tego problemu. Rynek to kilkaset milionów ludzi na świecie. Problem jest wielowymiarowy i każdy startup mógłby skupić się na jednym aspekcie problemu. Dla przykładu:

- trackery kalorii, cukru
- big data wokół informacji dietetycznej
- content dietetyczny
- catering
- smart food apps (opinie, rekomendacje)
- wiele innych

Mamy już pozytywne przykłady jak Fitbit. Myślę, że wiele jest jeszcze do zrobienia. Chcesz zmienić świat? Podejmij walkę z otyłością.
1 response
Marcin, cieszę się że Twój blog nie jest kolejną fabryką taniego contentu. Cały Internet jest zapchany serwisami, w który artykuły pisane są pod słowa kluczowe aby tylko generować ruch. A odnośnie problemu, masz rację - problem otyłości narasta. Powiedziałbym, że w Warszawie widać mniej otyłych niż w nieco mniejszych miastach.